Moje postřehy

Věříte v osud..

 • Lidé si myslí, že spřízněná duše je někdo dokonalý, a to je přesně to, co všichni chtějí. Ale pravdou je, že spřízněná duše je zrcadlo, osoba, která vám ukáže vše, co vás drží zpátky. Osoba, která vám přináší zaměření na sebe a která vám v tu chvíli mění celý váš dosavadní život.
  Pravdou je, že spřízněná duše je pravděpodobně nejdůležitější osobou, se kterou se kdy setkáte, protože strhne vaše nepropustné zdi, propleskne vás a vy můžete jít vzhůru. Ale žít se spřízněnou duši navždy? Ne. Příliš bolestivé. Spřízněné duše, které přijdou do vašeho života jen odhalují další vrstvu vás samotných, a pak odejdou.
  Cílem spřízněné duše je, aby vámi otřásla, trochu potrhala vaše ego , ukázala vám vaše překážky a závislosti, zlomila vaše otevřené srdce, aby se do vašeho života mohlo dostat nové světlo, aby jste mohli být natolik zoufalí a mimo kontrolu, že vám nezbyde, než změnit svůj život…
  pak vám právě život představil svého duchovního mistra …
  Elizabeth Gilbert:

  Naše duše ví, co si předurčila….

  Každý si čistíme svůj osud, někdo více zatížen -jiný zas prožívá svůj život s lehkostí. Tělo a duše má úzkou spojitost, pokud nejde svojí cestou – onemocní tělo. Zkusme jí být přítelem a naslouchejme její řeči.

 • Chová-li se k nám někdo zle, nemusí být nadále součástí našeho života. Jsme loď, která proplouvá životem, a jen my rozhodujeme o tom, kterou vlnou si necháme zatopit strojovnu. Zda se dáme otrávit, zda budeme cizí útoky řešit a přepneme z dobré nálady do špatné, nebo se cizímu počínání jen pousmějeme, protože to, co o nás lidé říkají nebo si myslí, nevychází z naší hlavy, ale z jejich. Je to odraz jejich myšlení, jejich potřeby kritizovat, natírat jiné na černo. Z nádoby, ve které není jed, žádný jed nevyteče.

  Neřeš, nepřepínej. To je pravidlo lokomotiv, které se nedají vykolejit. Proto:

  Přestaňme se snažit měnit lidi. Nepřesvědčujme je zbytečně o svých pravdách. Oni mají své. Mnohdy jen ztrácíme čas. Poslouchejme, co říkají, jen abychom zjistili, co jsou zač – a mohli se podle toho zařídit.

  Přestaňme také naříkat na okolnosti, stěžovat si na ztráty a jak je svět hrozný. Nechme stranou všechno zlé. Nekomentujme to, co nás mrzí nebo bolí. Kdo se v hovínku začne hrabat, hovínkem začíná smrdět.

  – See more at:

  Každá informace v našich životech přichází v určitý čas. Má to svůj smysl, protože vědět věci dříve, nežli jsme schopni je pochopit, nepřináší žádný užitek.

  Pokud nemáme své hranice, necháváme si toho od ostatních líbit víc než je zdrávo. Často vlastně ani netušíme, co chceme a co potřebujeme. Nemáme sami k sobě respekt a úctu. Jsme sami sobě odcizení. Žijeme jen ve zbytečných obavách, že když někomu řekneme ne, zraníme ho, on nás odmítne a budeme se cítit osamělí. Ale nejsme přece osamělí, když jsme sami se sebou.

  Být za každou cenu pozitivně naladěn , přináší dle mého názoru , neschopnost vidět , vnímat realitu . Prožívejme smutek ,vztek…negativní emoce jsou naše poznávací funkce toho , že se nám něco nelíbí. kartářka Jája

  Všechno na čem lpíme – většinou nefunguje , jakmile přestaneme lpět – uvolníme zákonitě energie a vše se dává do pohybu.kartářka Jája

  Pokud zpracujeme problémy , které nás tížily a nebudem pocitovat bolest… znamená to , že jsme volní pro svoji budoucnost.

  Je dobře občas zpomalit , přehodnotit své postoje a dovolit si přiznat – zda to co prožívám , se mnou souzní.

 • Vesmír nám předkládá lekce, ze kterých se máme učit.Není našim cílem hrát si na Boha a s druhými manipulovat .Abychom mohl duch.růst, je potřeba přemoci své sklony oplácet druhým jejich chování …platí v každé rovině.

 • Snažte se pracovat na vztahu k sobě, je odrazem reality kolem Vás. Co vnímáte uvnitř sebe, se odrazí v tom, co dostáváte zpět od svého okolí. Pracujte na tom, co chcete, aby se dělo…co obohatí, rozradostní…na lásce k sobě.Dovolme si to.

 • Tvrzení „náhoda neexistuje“ je pro někoho již poněkud otřepaná fráze, nicméně pravdivá. Kdysi jsem nevěřila, že jsou věci dané, přišlo mi to až morbidní. Ale vím už, osud existuje. Jsou cesty, které jsou dány. Jsou cesty, které jsme si před zrozením sami zvolili. Jsou cesty, kterými si musíme (chceme) projít, abychom získali určité zkušenosti a duchovně se rozvinuli. Jsme tu proto, že tu chceme být. Je to naše volba. Vždycky máme možnost volby. I přesto, že je cesta osudu silnější.

 • Zřekni se každé negativní myšlenky, která Ti přijde na mysl. Žádná osoba, místo nebo věc nad Tebou nemá moc, protože pouze Ty jediný ovládáš svou mysl. Vytvoř si vlastní realitu a sám rozhodni o každé osobě, která bude její součástí.

 • Nestačí si jen přát, je třeba se pro to rozhodnout

 • „Duše se nikdy nerodí ani neumírá. Nevznikla, nevzniká a nevznikne — je nezrozená, věčná, existuje trvale a odpradávna. Nezahyne, když je zabito tělo.”

 • Myšlenka řídí celý náš život. Jsem to, co si myslím, a tvořím to, jak myslím. Pozitivně nebo negativně. Síla myšlenky je obrovská.

 • Bez ohledu na to, co se kolem Tebe děje, se v první řadě postarej sám o sebe. Když budeš vyrovnaný, všechno kolem Tebe se postupně urovná a dojde ke změnám, jaké si přeješ…

 •  Pokud překonáš problém v hlavě,můžeš zvítězit i v reálu.

 • Pokud to, co se děje v mém životě, zcela odpovídá tomu, jak myslím a hovořím, pak změnou mých myšlenek a mé řeči se změní i můj život a okolní svět…

 • Většinu svých problémů si způsobujeme a protahujeme tím, že neumíme přijmout situaci…očekáváme nesplnitelné…nedovedeme změnit způsob myšlení,vymlouváme se na okolí,nemoc..která nás blokuje a nutí nás lpět na dávno překonaných řešeních..tím se ocitáme na mrtvém bodě…odsuzujeme se k vlastnímu vězení,do kterého jsme se dostali vlastní vinou.

 • Ten kdo se obětuje pro druhé,ztrácí vlastní energii,strádá,je nespokojený a nakonec může onemocnět.Platí,že sebeobětování je největší projev nenávisti k sobě.Ten kdo se rozhodne,že udělá šťastným sám sebe,začne pracovat na tom,aby byl zdravý a spokojený..přestane svojí pozornost věnovat druhým a soustředí se na sebe…jedině tak se mu podaří naplnit se láskou.Z takto rozzářeného člověka mají prospěch všichni,neboť mohou být ve společnosti šťastného člověka.To co má uvnitř,vyzařuje i navenek…A stačí pak připomenout..že co děláme pro sebe,děláme pro druhé.

 • Pokud nemáte v sobě zpracovaný minulý vztah,ukončený…nemůžete být připraveni plnohodnotně pro vztah jiný..to platí a platit bude.Jája D.

 • Hojnost je rozhodnutí se pro to,co chceme a pocit naprosté jistoty,že si zasloužíme.

 • Pokud jsme tělesně,emočně,mentálně i duchovně silní-pak jsme nedobytní.

 • Bráníme se prožívat věci v radosti, protože neumíme žít v přítomnosti, buď se pohybujeme v minulosti anebo v budoucnosti, když zapomeneme na to, co bylo včera a co nás čeká zítra ucítíme uvolnění, protože najednou dokážeme být sami sebou…vše co k nám přichází můžeme prožít naplno…protože máme volnou mysl.

 • Některé vztahy jsou pro nás důležité,abychom si uvědomili vlastní hodnotu.

 • Myslím si , že spoustu věcí můžeme ovlivnit svým chováním,

  vyzrálostí,ponaučením.

  Beru to tak, že jednou za čas přijdou životní zvraty, kdy stojíme na rozcestí,

  ale pak záleží na mém vlastním rozhodnutí, kterou cestou se vydám

  a tím ovlivním vývoj svého dalšího osudu.Jsou věci kterými si musíme projít,abychom splatili karmický dluh..

 • Chovat se k druhým láskyplně neznamená dovolit jim všechno…

 • Nic se v našem životě neděje náhodou,naše myšlenky,konání jsou výsledkem předešlých postojů-pokud se mně můj výtvor nezamlouvá,mohu změnit myšlení a tím také výsledek.Přítomností tvořím svůj zítřek.

 • Odpouštím druhým ne proto,že si zaslouží odpuštění ,ale proto,že si já zasloužím pokoj…

 • Odejmi slovo OBĚŤ své osobě – vymaž je ze slovníku, který používáš. Zapáchá vyčpělou energií a nesluší tvojí velkoleposti.

 • Odpuštění je nejdokonalejší způsob očisty všech úrovních naší bytosti..vysvobozuje nás z role oběti a ze vzorců,v nichž jsme uvízli.

 • Vše co se v našem životě děje,je tu pro nás..pro náš růst.Dovolme si být smutní a prožívejme..to co k nám přichází.Jája.D.

 • Nedovolte samotě,aby vás dostala zpět do náručí někoho-o kom víte,že k vám nepatří.

 • Pokud máme úctu sami k sobě-lépe tak rozpoznáme,kdy je s námi manipulováno.

 • Dobré věci a změny nepřicházejí naráz, je to proces čištění.

 • Žádná setkání nejsou náhodná..lidé nám vstupují do života,aby nás něčemu naučili,předali svoji zkušenost, třeba také-abychom si uvědomili svojí vlastní cenu-která je základem k úspěchu.

 • Každý z nás občas zažije šikmý pád až na úplné dno.Potom by stálo za uvážení, hledat odpovědi-co mám pochopit,proč se mi to děje,najít příčinu nezdarů..hlavně nehledejte za vším karmu..Vždyt i motýl ,než se vylíhne do krásy-je nejdříve housenkou a potom kuklou.

 • Nedržte při životě dlouhodobě vztah-kde se cítíte bezvýznamní,pokoření.

  Uvědomte si,co je pro Vás důležité a nenechte se ovládat vlastními strachy, jen se tím blokujete a čas běží.

 • Zbav se všeho, co tě zatěžuje a ochromuje. Osvoj si vše, co tě dělá svobodným a šťastným.

 • Jsme tu, abychom se učili, abychom se mýlili

  Nemusíme se přísně soudit,stačí jít životem krok za krokem,nestarat se o to, co si o nás lidé myslí, nepoměřovat se jejich metrem

  Máme si odpouštět a být vděční za zážitky, které nám napomáhají ve vývoji

  Naše nejbolestivější změny se jednoho dne ukáží být naším největším učitelem

 • Strach je omezení v naší mysli 😌Dokáže nás ochromit a pokud se nás drží delší dobu, můžeme onemocnět panickými úzkostmi a fobiemi. Ke zdolání strachu… je potřeba postupovat krůček po krůčku. Důležité je … umět si pojmenovat, co nás svazuje a blokuje a začít od toho, kde se cítíme bezpečněji 🍀

 • Cokoliv se nám stane karmicky nedobrého, bude karmicky odčiněno. Dojde k vyrovnání dluhů, které za nás zařídí Karmický zákon sám

 • Trápení, nezdar… se může stát obdobím velké transformace. Aby však k takové očistě mohlo dojít, musíme jít hluboko, do svého nitra, až k samotným kořenům naší bolesti a prožít ji takovou, jaká je…bez obvinování a sebelítosti. Všichni toužíme po tom být lepší, víc bdělí a pravdiví sami k sobě, budeme-li se trestat za každý nezdar pocitem viny, skončíme zajati v kruhu beznaděje, že už neuvidíme žádnou krásu a radost, kterou se nám snaží život nabídnout. Bolest je cesta k uzdravení a čas pro změnu-pokud sám sobě dovolíš

 • Nečinnost spěje k pochybnostem a strachům. Akce vytváří sebedůvěru a odvahu …pokud chceme překonat vzorec strachu ,nepřemýšlejme a jednejme

 • Když naše duše nejde cestou,  jakou si předurčila

  …zůstáváme v sutinách věže vystrašení , zlomení..plní strachů a obav .Prožíváme duševní bolest a jdeme proti svým hodnotám. Osud sám zasáhne… v podobě nečekaných zkoušek, které nás donutí změnit svůj směr

 • Pokud jsme schopni přijmout protichůdné síly, bolesti… skrze naše prožitky… uvolníme prostor k rovnováze a moudrosti. Dovolme si to

 • Jestliže dokážeme zpracovat a pochopit problémy.. které nás tížily.. a nebudem pocitovat bolest… znamená to, že jsme volní pro svoji budoucnost

 


Comments are closed.